Сторінки

Патріотичне виховання






КОНЦЕПЦІЯ
НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку, кардинальних змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування в європейське співтовариство, є визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка великою мірою формує майбутній розвиток Української держави.
Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу (раtria) як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.
Патріотичне виховання – складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави

Указ Президента України
Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки
В Україні національно-патріотичне виховання дітей та молоді має стати одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку громадянина як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, сповідує європейські цінності, готова до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України.
Актуальність національно-патріотичного виховання громадян, особливо дітей та молоді, зумовлюється процесом консолідації та розвитку українського суспільства, сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають дальшого вдосконалення системи національно-патріотичного виховання, оптимізації державної політики у зазначеній сфері.
Національно-патріотичне виховання має набути характеру системної і цілеспрямованої діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, інститутів громадянського суспільства, громадян з формування у людини і громадянина високої національно-патріотичної свідомості, почуття відданості своїй державі.
В основу системи національно-патріотичного виховання має бути покладено ідеї зміцнення української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства, формування патріотизму у дітей та молоді.
Основними складовими національно-патріотичного виховання мають стати громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне, духовно-моральне виховання.


                         Волонтерська робота
Ситуація в нашій країні стала поштовхом у розвитку потужного волонтерського руху. Наша бібліотека ніколи не стояла осторонь цих процесів. Бо волонтерство – це  поклик серця до милосердя, доброти,  бажання допомагати тим, хто потребує допомоги, можливість впливати на те, що відбувається довкола, змінювати країну, зробити життя інших кращим.

З перших тижнів війни ми допомагали внутрішньо переміщеним особам. Небайдужі до людського горя мешканці мікрорайону, батьки учнів, працівники гімназії приносили одяг, взуття, постільну білизну, рушники, ковдри, подушки, засоби гігієни, іграшки, памперси, дитячі візочки, консервацію). Допомогу отримали близько 160 чоловік. Крім того наші технічні працівниці-господині пригощали всіх бажаючих смачним кулішем на свіжому повітрі.

Плетіння маскувальних сіток для нас діло не нове, але за два роки війни ми опанували 5 різновидів плетіння та сплели 241 сітку. І, звичайно, на цьому не зупиняємось, продовжуємо цю роботу.

Крім маскувальних сіток виготовлено 935 каверів, 11 маскувальних «кікімор», виготовлено 2985 окопних свічок. 

Наші діти підтримують бійців малюнками, листами, оберегами, виготовленими власноруч.

Допомогали бійцям тероборони, бійцям 44 бригади та бригади А 9565 (матраци, ковдри, теплі речі, маскувальні сітки, кавери, смаколики, малюнки, обереги). Допомагали нашим випускникам, які захищають Україну, збирати кошти на дрони. 

Зібрано 795 кг макулатури та 83 кг пластикових кришечок на дрони та протези для поранених. Наразі збори продовжуються. 

З квітня 2022 року 69 рази відвідували поранених бійців в госпіталях нашого міста. Відвозили їм ліки, смаколики, каву, чай, цукор, літній та зимовий одяг, рушники, капці, засоби гігієни,  пральні порошки та кондиціонери, туалетний папір, питну воду, постільну білизну, малюнки та обереги.

На Великодні свята привітали поранених бійців словами подяки, святковими пасочками з листівками-побажаннями здоров'я та незламної віри у перемогу. 

І незважаючи на те, що вже два з половиною роки ми поєднуємо волонтерську діяльність з роботою та навчанням, в очах наших не видно втоми.

Бо разом ми – сила! І мета у нас одна на всіх – кожною доброю справою наближати день Перемоги!

21 лютого - Міжнародний день рідної мови, 

який відзначають в усьому світі. Учасники театрального гуртка підготували    флешмоб «# Я говорю українською!».

Мова — це історія народу, його світогляд, важливий елемент культурної свідомості, найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Передаємо естафету класам.



Цей день ще називають корінням української єдності. Традиційно ми згадуємо події, які відбулися на Софіївській площі 22 січня 1919 року.

Тоді було підписано Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Цей документ увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України — Наддніпрянщини та Наддністрянщини.

Акт Злуки об’єднав в одне державне ціле всі землі, які заселяє українська нація. А також засвідчив духовну консолідацію народу незалежно від національності.

Сьогодні, у часи повномасштабної війни з росією, ідея соборності залишається нашою базовою національною цінністю. Адже наша єдність — це наша зброя!

Виставка дитячих малюнків 

20.11 День Гідності та Свободи - 

це утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Галерея дитячих малюнків "Мужність, честь, сила і відвага", присвячених 

Дню Українського козацтва та Дню захисника України.



День Незалежності України - 

державне свято, яке відзначається щороку 24 серпня  на честь ухвалення Акту проголошення незалежності України та від'єднання від СРСР. Це день, коли вшановують пам’ять героїв минулого України, тих, хто воював та помер, щоб забезпечити країні таку жадану ними незалежність.

Відео альманах «СИМВОЛИ БОРОТЬБИ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ»

До Дня Українського Прапора:
 презентація «Еволюція українського прапора»
Український прапор – сьогодні це справжній символ боротьби і незламності країни, національної єдності, честі та гідності!
В усьому світі синьо-жовтий колір нашого стяга уособлює сміливість, незалежність, демократичні цінності й найкращі чесноти, властиві мужньому українському народові. І це, звичайно, ж колір нашої перемоги.



"Під покровом Пресвятої Богородиці"
Під такою назвою пройшло святкування триєдиного свята 11 жовтня 2021 року.  
Мета заходу: ознайомити учнів з особливостями та історією виникнення свята Покрови Пресвятої Богородиці, прилучати дітей до цінностей народного життя рідного краю; сприяти усвідомленню учнями місця ролі українського козацтва у боротьбі за свободу і самостійність; розвивати естетичні почуття через знайомство з шедеврами світового мистецтва; виховувати повагу до історичної спадщини нашого народу;  любов до рідної землі, її традицій, вірувань; виховання поваги до захисників України, які стоять на сторожі кордонів нашої держави на сході України.


День захисника України, День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці.
      17 жовтня на базі нашої школи проходив практикум учнівського самоврядування Дніпровського району з теми "Формування активної громадянської позиції шляхом розвитку учнівського самоврядування".

      Свою громадянську позицію продемонстрували вихованці шкільного театрального гуртка  постановкою "Від козаків до кіборгів - наша хата не скраю", присвяченою Дню захисника України, Дню українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці.
Свято Покрови було найбільшим святом для запорожців. Це був великий козацький день. Саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.


       Богом дана Земля є святою і рідною, тому її захист - це найперший обов'язок усіх            поколінь.

За своє майбутнє, за майбутнє своїх дітей треба боротися. 


       Бажаємо нам всім миру, спокою і світлого майбутнього!І нехай дух українського народу у віках буде незламний, Україна завжди буде вільною і самостійною, Земля наша квітучою та родючою, народ щасливим і багатим. 



21 вересня - Міжнародний день миру

Щороку в цей день люди в усьому світі вшановують пам’ять жертв війн і конфліктів, прагнуть не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
     Україна протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. В багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. І сьогодні наші воїни на Сході України ведуть боротьбу з ворогом.
     Своїм флешмобом ми висловлюємо спільне бажання, сподівання і мрії  пов’язані з мирним майбутнім України. А символи миру – білих голубів, яких з такою любов’ю робили діти своїми руками, як обереги, передамо солдатам, котрі захищають нас і нашу країну.



Голодомор - страшні сторінки 
нашої історії.
    23 листопада  ми вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Кожен українець повинен переосмислити нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. 






    Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор , який призвів до небачених жертв. 
Мільйони людей, які загинули у 1932-33 роках голодною смертю, не можуть безслідно розчинися у часі і просторі. Про них пам’ятатимемо ми, ті хто вижив, їх діти та онуки.
      




   Наш найсвятіший обов’язок сьогодні зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих. Пам’ять про тих, хто не дожив. Пам’ять про тих, хто недолюбив.
Пам’ять про живих і ненароджених. Згадуючи одного пам’ятаймо про мільйони.
Ми впевнені Україна пам’ятає. 















      Учні 9 та 10 класів підтримали всеукраїнську акцію "Запали свічку". 
      Нехай у мільйонах маленьких вогників згорить страшний спадок голодомору,

згинуть нещирі частинки душі кожного з нас. І буде шлях у майбутнє прямим і світлим!

         
     










 
      Бій під Крутами — бій, що відбувся 17 (30) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне.
        Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
       У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
       Вони боролися за українську державність.        
    20 лютого –  День Героїв                          Небесної Сотні.
 До дня вшанування Небесної сотні у бібліотеці біля інтерактивної виставки «Герої не вмирають» пройшли інформаційні хвилинки з учнями початкової школи, де бібліотекар Нахімова М.В. та педагог-організатор Нейман М.В. розповідали про події на майдані.

              


Концерт до Дня захисника України

Народе мій, пишаюся тобою: моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою понад Майданом сонця лик сія...
Є нація! Хай знають всі у світі: ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить, співає гордо наш Державний Гімн.







                                   

       
У бібліотеці відбулася зустріч з ветераном АТО. Він розповів дітям про почесне звання "Захисника України" та подарував книгу "З Україною в серці" з підписами бійців героїв цієї книги.
                                 






На День захисника України учні шкільного театрального гуртка привітали святковим концертом та солодкими подарунками воїнів військової частини "Сармат"... 










А потім відвідали музей бойової слави 55 артилерійської бригади.








І були у захваті від справжньої бойової артилерійської зброї. 


До Дня визволення міста Запоріжжя у бібліотеці  оформлена виставка "Нам страницы эти позабыть нельзя"


Ніколи не забудуться грозові дні Другої Світової війни, коли в неймовірно важких умовах мільони кращих синів і дочок нашої України проявили масовий героїзм в битвах з німецько-фашистськими загарбниками. У літопис героїзму, мужності і стійкості радянських людей увійшли оборона Запоріжжя, боротьба патріотичного підпілля міста і звільнення його від гітлерівських загарбників.

                    Давно відгриміла війна над країною.
Загоєні рани, окопи зариті.
            Дістався нам мир дорогою ціною.
               Ніхто не забутий і ніщо не забуте!
   









Немає коментарів:

Дописати коментар