Сторінки

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2020

 


З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

Сучасна екологічна ситуація на планеті Земля характеризується, майже повсюдно, різким погіршенням якості навколишнього середовища. Те, що людина зробила з природою, по своїх масштабах катастрофічно. Забруднена атмосфера, гідросфера, знищені мільйони гектарів родючих грунтів, отрутохімікатами і радіоактивними відходами забруднена планета, величезних розмірів досягло обезліснення і опустелювання – руйнується біосфера. Тому Всеукраїнський місячник цього року присвячений приверненню уваги до екологічних проблем, екологічна просвіта підростаючого покоління.

В рамках місячника проведені такі заходи:

    Акція «Посади дерево – збережи життя на Землі»

Активну участь в акції взяли учні 3-В класу 

(класний керівник Новікова Світлана Анатоліївна).


                          

Акція " Зелений дім"
Учні 5 класів під керівництвом представника Запорізького лісництва висадили на території школи зелені ялинки та прослухали поради як за ними треба доглядати.
Бесіда "Збережемо красу Землі моєї" 
та презентація книги "Буду я природі другом"

       З учнями 1-Б класу класний керівник Ряполова Ірина Леонідівна провела бесіду "Збережемо красу землі моєї", показала презентацію "Не чини природі зла!", розказала, що можна зробити з осіннього листя. А бібліотекар презентувала дітям книгу "Буду я природі другом". Діти залюбки слухали віршики та оповідання  про бережне відношення до природи, пташок, тварин, розповідали про своїх домашніх улюбленців, як вони про них піклуються. 









 Дітям було запропоновано разом з батьками попрацювати над малюнками та аплікаціями, з яких потім ми зробили виставки. 


















                                                  Конкурс екологічних проектів
         Нам не байдужий стан довкілля в Україні та за її межами, а також усі ті ризики, загрози та небезпеки, які несе з собою погіршення стану навколишнього середовища. Нині його охорона є найактуальнішою проблемою людства. Збільшується загроза не лише здоров’ю та добробуту людини, а й існуванню життя загалом на нашій планеті.
Мета конкурсу: 
• Формування екологічної свідомості у людей та спрямування його на практичну реалізацію; 
• Обмін досвідом в розвитку громадянського суспільства та школярів; 
• Донесення підростаючому поколінню інформації про екологічний стан суспільства; 
• Виховання любові до рідного краю,природи, готовності до діяльності щодо її охорони.
В конкурсі взяли участь учні 8-9 класів.
Керівники проектів: Шегда Галина Станіславівна, вчитель біології та екології;
                                    Піхенько Тамара Славівна, вчитель географії.
Переможцями стали: Лавренко Анастасія (8-В клас); Прохорчук Олександр (9-Вклас);                                       Горолевич Марія (9-А клас).

                              Проект  "Екостежина"Хортичанка"

Анатоція проекту «Екологічна стежина «Хортичанка»

Автор проекту: Лавренко Анастасія, учениця 8-В класу, ЗОШ № 86

Керівник проекту: Шегда Галина Станіславівна, вчитель біології та екології.

Обґрунтування обраного екологічного маршруту Екологічний маршрут складається із п’яти зупинок: зупинка «Дендропарк», зупинка «Наші квіти», зупинка «Запорізький дуб», зупинка «Птахи нашого краю», зупинка «Річка «Хортичанка». Зупинки постійнодіючоїекостежини знаходиться на території школи і неподалік від неї. Це допомагає проводити уроки, екскурсії, фенологічні спостереження за сезонними змінами у природі.

Мета проектуПізнання учнями елементарних відомостей про природні об’єкти, процеси та явища довкілля. Сприяє виховання екологічної культури, любові до рідного краю та природи.

Напрямки практичної діяльності: догляд за квітами та деревами, охорона птахів, очищення русла річки «Хортичанки, збирання жолудів та висаджування дубків в парку нашої школи.

презентація:

Проект "Забруднення екології України"

Керівник проекту: Шегда Галина Станіславівна, вчитель біології та екології.



Проект "Екологічні ініціативи - мій внесок в охорону довкілля"
Керівник проекту: Шегда Галина Станіславівна, вчитель біології та екології.



                       Проект "Забруднення вод України"
                  Керівник проекту: Піхенько Тамара Славівна, вчитель географії.


Конференція "Отруйні рослини та здоров'я людини"
Природа України багата на різноманітні рослини. Серед них зустрічаються і небезпечнідляздоров’я. Простий контакт з деякими лісовими та польовими рослинами може обернутисяважким отруєнням. Не все, що росте в природі можна чіпати, нюхати і тим більше їсти. Про це бувла наша конференція, яку підготували учні 10 класів. Керівники: Шегда Галина Станіславівна, вчитель біології та екології.


      





Немає коментарів:

Дописати коментар