Сторінки

понеділок, 26 листопада 2018 р.

Голодомор - страшні сторінки 
нашої історії.
    23 листопада  ми вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Кожен українець повинен переосмислити нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. 






    Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор , який призвів до небачених жертв. 
Мільйони людей, які загинули у 1932-33 роках голодною смертю, не можуть безслідно розчинися у часі і просторі. Про них пам’ятатимемо ми, ті хто вижив, їх діти та онуки.
      





   Наш найсвятіший обов’язок сьогодні зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих. Пам’ять про тих, хто не дожив. Пам’ять про тих, хто недолюбив.
Пам’ять про живих і ненароджених. Згадуючи одного пам’ятаймо про мільйони.
Ми впевнені Україна пам’ятає. 















      Учні 9 та 10 класів підтримали всеукраїнську акцію "Запали свічку". 
      Нехай у мільйонах маленьких вогників згорить страшний спадок голодомору,

згинуть нещирі частинки душі кожного з нас. І буде шлях у майбутнє прямим і світлим!



пʼятниця, 9 листопада 2018 р.



       9 листопада – День української 
писемності та мови. 



Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка.
       У листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. У ньому сказано, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця

     Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів. З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.
Хочете перевірити свої знання з рідної мови? Це просто і весело! Пропоную ігрову програму "Конкурс знавців української мови".