Сторінки

Цікавинки про книги та читання



                            Користь читання


      Давно доведено, що читання є прекрасним способом збереження ясності розуму протягом усього життя. У людей, які читають набагато вищі шанси побудувати успішну кар'єру, у них кращі відносини в родині, вони виглядають молодшими і довше живуть.
      Журналістка, письменниця і блогер Енні Мюллер написала справжню сповідь книгомана, в якій розказано, як зміниться твоє життя під впливом книг. так що вимикай свій телевізор, заховай пульт подалі і читай, які ще існують причини, чому ти повинен почати читати.

1.                  Ти знайдеш безпечний спосіб втекти від невдач, стресів і нудьги власного життя.

2.                Ти виявиш, що у тебе є сім'я.
     Я знаю. у тебе є батьки і, можливо, брати і сестри, а ще ціла юрба        родичів. А може, і немає. Може, ти відчував себе самотнім у цьому   світі. покинутим.
є ти дійсно таким або просто відчуваєш, що абсолютно не вписуєшся у власну сім'ю, - ти можеш стати завзятим читачем і знайти нових родичів.
Це всесвітня, повністю відкрита і дійсно прекрасна сім'я.
      Це сімейство читачів, книголюбів, літературних наркоманів, бібліофілів. Стань одним з нас, і ти знайдеш споріднені душі в кожному куточку земної кулі. Просто дістань книжку і почни читати. це все, що потрібно.

3.     Книги - це спосіб, за допомогою якого минуле спілкується з нами. до того ж це спосіб спілкування між культурами, країнами, соціальними класами і групами.
      Книги дозволяють нам увійти в інші життя і світи ненав'язливо, але при цьому з повним зануренням. Да, це приголомшливо. Ти ніколи не хотів бути кимось іншим, піти кудись ще, пережити щось, що ти не міг випробувати у своєму житті?
Все це є в книгах.

4. Ти навчишся говорити красиво.
    Читання є найбільш безболісним способом поповнити свій словниковий запас, поліпшити правопис і розширити граматичні компетенції.

5. Ти полюбиш черги, зупинки та зали очікування.
     Це може стати переломним моментом в твоєму житті, правда. замість того, щоб нетерпляче переступати з ноги на ногу, пихкати і зітхати або висловлювати гнів і невдоволення будь-яким соціально прийнятним способом, можна просто ... читати.
Ти всього лише дістаєш цікаву книгу з кишені або сумки, і у тебе з'являються розвага, спілкування і інтелектуальна стимуляція - все в одному флаконі.

6.               Ти станеш більш приємною людиною.
можливо, тобі не дуже-то і хочеться ставати більш приємним, але оточуючі точно будуть не проти.
      Можливо, ти ніколи не був жертвою расизму, насильства або злиднів. можливо, ти не знаєш, як це - страждати від нерозділеного кохання. можливо, тобі легше критикувати, ніж співчувати.
      Читання не змінить це повністю (мій «крітікометр» все ще в доброму стані, і це після десятиліть постійного читання), але воно допоможе тобі задуматися, перш ніж засуджувати.
і співчувати не замислюючись. Тому що, коли ти переживаєш інші життя через книги, ти починаєш бачити інші життя в світі навколо тебе. життя, про які ти нічого не знав раніше.
     У тебе з'являється трохи більше розуміння, трохи більше інтересу, трохи менше «ми проти них» і набагато більше «ми всі разом».

7.    Ти багато дізнаєшся.
Хочеш дізнаватися більше і більше?  Читай науково-популярну літературу.

8.   Ти виявиш, що був дурніший, ніж думав.
Раніше ти думав, що знаєш багато, маєш широкі погляди на життя і досить точне уявлення про те, як влаштований світ. потім ти почав читати.
      І ти зрозумів: те, що тобі здавалося таким знайомим, по-справжньому відомим, в чому ти був на 200% впевнений, насправді зовсім не так. І тоді ти відчув, як починає тріскатися твій мозок.
І коли в тріщини потрапив світло, ти побачив справжній стан твого розуму: тьмяного, запорошеного, переповненого величезною кількістю припущень.
     Ти продовжував читати, і тріщин ставало все більше. Ти почав заселяти свій розум різними речами: зображеннями, бесідами, ідеями, поезією, фрагментами життя, які ти пережив через книги, емоціями, що не належали тобі, але які ти відчував як свої, реальними речами з реального світу замість сміття припущень і очікувань.

9.          Ти відкриєш в собі творче начало.
       Коли ти наповниш свій розум свіжим матеріалом з усіх цих книг, почне відбуватися щось чудове. Твій розум прокинеться.
       Насправді, творчість - це вміння створювати зв'язок. Всі ті люди, чиєю винахідливістю ми захоплюємося, займаються саме створенням зв'язків. У них є широка база даних, і вони не турбуються про роздільне зберіганні інформації. Вони дозволяють поезії просочуватися в науку, вони дозволяють вірі і історії бовтатися разом, вони розуміють, що категорії можуть накладатися одна на іншу.   Ми звикли вішати ярлики на речі: це дає нам ілюзію розуміння, але нерідко вона є контрпродуктивною.
    Читання допомагає розірвати ярлики. Читання допомагає тобі заповнити розум будь-якою кількістю джерел і дозволити всім прекрасним речам змішатися і породити щось нове.

10.  Ти розвинеш уяву і перестанеш боятися бути дивним.
      Яка прекрасна ідея - використовувати мозок у всьому його божевільному, лякаючому, приголомшливому потенціалі. Читання допоможе тобі в цьому. якщо ти вважаєш себе дивним, просто почни читати що-небудь з області сюрреалізму або наукової фантастики (або сюрреалістичної фантастики), і скоро ти відчуєш себе самим нормальною людиною в світі.
      Звичайно, ти захочеш читати більше. і ти будеш робити це. і тоді твоя власна фантазія змішає прочитане з реальним життям, додасть його в твою унікальну колекцію інформації, досвіду і освіти. хто знає, до чого це призведе?
Хіба ти не хочеш дізнатися? Так чому ж ти ще не відкрив книгу?

      І запам'ятай - ті люди, які читають книги, завжди керуватимуть тими, хто дивиться телевізор!
     Мотивує, чи не так? Мені відразу ж захотілося взяти в руки недочитану вчора книгу. І купити ще пару десятків на додачу до неї.

     Поділися цієї сповіддю зі своїми друзями, нехай і вони знайдуть для себе причини почати читати!

http://www.amazingajmer.com/uk/6646-polza-chteniya.html

           Чотири причини читати більше книг
Американський експерт із саморозвитку Жордін Кормьєр назвала чотири безсумнівні переваги читання книг.
З'являється натхнення. Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книжка може надихнути на створення нових проектів, ідей, на подорожі або отримання будь-якого іншого цінного досвіду.
Підвищується впевненість у собі. Читання допомагає розширити словниковий запас і межі інтелекту. Відчуваючи себе більш обізнаною у різних питаннях, людина стає більш впевненою у своїх силах і підготовленою до будь-яких життєвих викликів.
Розвивається розуміння чужих точок зору. Люди, які часто читають, як правило, більш чутливі, ніж ті, хто цього не робить. Читання книг розвиває соціальні навички і здатність до емпатії. Занурюючись в незнайомі ситуації і знайомлячись з різними персонажами на сторінках книг, людина розширює рамки власних поглядів і починає краще розуміти інших людей.
Зменшується стрес. Читання – це своєрідна форма релаксації. Книга здатна одночасно і активізувати мислення, і розслабити, відволікти від проблем. Читання книг справді бореться зі стресом і поганим настроєм. Жордін Кормьєр вважає, що читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження.


Про те, що дітям читати корисно, знають усі. Але скільки треба читати та до якого віку батьківське читання необхідне дітям, знають не всі. Російський педагог і психолог Раїль Кашапов знає точно відповіді на всі ці запитання.

10 фактів про користь читання вголос дітям
1. Приділяти читанню треба щодня не менше 1 години на день. При цьому читати дитині не обов'язково безперервно цілу годину, можна читати уривками, по 10-15 хвилин, у вільний від гри та прогулянок час.
2. Важливо, щоб читання для дитини було справою систематичною.
3. Читання – це не лише обмін інформацією, це значно більше. Це спільне дозвілля батьків і дітей, прояв любові.
4. Читання – це емпатійна взаємодія, тобто читання формує у дитини здатність емоційно відгукуватися на переживання іншої людини.
5. Саме під час читання книжок дитина навчається розрізняти добро і зло, засвоює перші норми моралі, вчиться співчувати героям книжки.
6. Діти, яким читають із раннього дитинства, за своїм розвитком до 7 років випереджають однолітків на 1-2 роки.
7. У дітей, яким батьки читають регулярно не менше 1 години на день, словниковий запас у 2-3 рази більший, ніж у тих малят, кому батьки не читають.
8. Читати дитині вголос необхідно до 12 років, навіть попри те, що дитина вже вміє читати сама. Адже самостійне читання для дитини – величезна робота, а коли читає дорослий, дитина краще засвоює інформацію, запам'ятовує слова і сприймає переживання героїв.
9. Хочеш, щоб читання книжок приносило дитині максимум користі? Тоді активізуй читання своїми запитаннями по тексту: що більше сподобалося з прочитаного, що хотів сказати, зробити герой, як би ти вчинив на місці героя? Це допоможе розвивати у дитини мислення, пам'ять, мовлення й уяву.
10. Читання вголос – це один із перших і кращих методів виховання дитини, адже читання одночасно і навчає, і розвиває, і розважає. 
http://lady.tochka.net/ua/20346-10-interesnykh-faktov-pro-polzu-chteniya-detyam/



              Як читання впливає на організм людини


Читання книг продовжує життя на два роки. Цей факт став відомий науці, коли співробітники Школи громадської охорони здоров'я Єльського університету опублікували результати свого дослідження в журналі Science & Social Medicine. 

Основна заслуга читання – посилення зв'язку між клітинами мозку, що знижує ризик нейродегенеративних захворювань, які і призводять до передчасної смерті. Не кажучи вже про те, що книги розвивають фантазію і пам'ять, а також служать непоганим антидепресантом.
 

Читання зменшує стрес

Стрес - це фактор ризику розвитку приблизно 60% всіх людських хвороб, кажуть вчені і лікарі. В першу чергу, тривалий стрес підвищує ризик інсульту (на 50%) та інших серцево-судинних захворювань (40%).

Зрозуміло, повністю уникнути стресових ситуацій в повсякденному житті практично неможливо. Залишається тільки намагатися зменшити їх негативний вплив. І одна з стратегій передбачає читання.

Згідно з дослідженням 2009 року, проведеного в Університеті Сассекса в Сполученому Королівстві, читання може знизити рівень стресу до 68%. Це навіть більше, ніж прослуховування улюбленої музики і прогулянка. Прогулянку скасовувати не варто, а от додати читання в список варіантів дозвілля - дуже хороша ідея.

Вчені виявили, що всього 6 хвилин читання уповільнюють серцевий ритм і знижують м'язове напряженіе.Только ось до читання з монітора це не відноситься.

Читання знижує ризик старечого слабоумства

З віком наш мозок сповільнюється. І якщо раніше запам'ятати ім'я колеги або номер будинку було досить легко, то з часом це не здається такою вже простим завданням. Але, за підсумками ряду досліджень виявилося, що читання запобігає зниженню когнітивних функцій, аж до важких форм когнітивних розладів, таких як хвороба Альцгеймера.

Це стало відомо ще в 2013 році, коли вчені з Медичного центру Університету Раша в Чикаго виявили, що читання може вберегти від старечого недоумства.

Вони вивчили дані 294 дорослих із середнім віком 89 років. Протягом шести років учасники щорічно виконували ряд тестів для тренування пам'яті і мислення. Також вони заповнили анкету з докладним описом всіх видів діяльності, які вони виконували на протязі життя, до них відносилося і читання книг.

Посмертно проаналізувавши стан мозку кожного учасника, дослідники прийшли до дивних висновків. Виявилося, в мозку людей, які по життю "йшли з книгою", було знайдено набагато менше речових доказів деменції у вигляді уражень головного мозку.

Отримані результати підтвердили попередні дослідження, які вказували, що читання книг, лист, шахи та інші розвиваючі ігри знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Читання лікує від безсоння

Смартфони стали нашими постійними супутниками, особливо перед сном. Однак, стало відомо, що штучне освітлення несе чимало загроз, в тому числі безсоння. В першу чергу тому, що світло, що випромінюється з наших гаджетів зменшує вироблення в головному мозку мелатоніну - гормону сну. Інша справа - книги. За даними клініки Майо, читання книги сприяє поліпшенню сну шляхом ослаблення переходу між неспанням і сонливістю.

Читання допомагає знаходити рішення складних задач

Деякі люди розглядають книги, як спосіб уникнути реальності. Однак, наукові дослідження показали, що читання навпаки підвищує соціальні навички.

У багатому на експерименти 2013 році в журналі
Science
була опублікована ще одна захоплююча стаття про користь читання. Йшлося про те, що люди, які читають художню літературу, володіють унікальною здатністю розділяти народні вірування, загальноприйняті стандарти і нав'язані думки і свої власні. І вже на початку 2016 року у МНТ були опубліковані додаткові відомості про те, як читання книг допомагає орієнтуватися в навколишньому світі і налагоджувати соціальні контакти.

Автор цього дослідження Кіт Оутлі з Університету Торонто говорить про те, що художня література дозволяє читачеві взаємодіяти з вигаданими персонажами і в майбутньому проектувати отриманий досвід на реальність. Їм легше знаходити спільну мову з іншими людьми, шукати вихід зі складної ситуації і навіть краще розуміти другу половинку.

3 правила, які можуть прищепити дитині любов до книги.

Правило №1: Не примушуйте, а зацікавлюйте
У кожної дитини є свої захоплення. Це може бути захоплення якими-небудь машинками, тваринами, навіть якимось мультиком. Сучасна різноманітність книг дозволяє підібрати те, що сподобається кожній дитині.
Якщо дитина ще маленька, то для привертання уваги до книги чудово підійдуть книжки-іграшки, книжки з віконцями, деталями, що рухаються, озвучені або музичні книги, книги-пазли і тому подібне.
Для дітей старше можна придбати комікси, книжки з віконцями, з наклейками, книги про їх улюблених героїв.
Ні в якому разі не можна змушувати дитину читати, якщо це не домашнє завдання.
Два прості прийоми зацікавити дитину книгою:
Ви можете зацікавлювати дитину читанням своїм прикладом. Самі, бажано разом з чоловіком, сядьте з новою книжкою і читайте, не забувайте при цьому захоплено ахати. Дитині стане цікаво, що це ви там робите.
Читайте самі при дитині, обговорюйте з нею книгу, яку ви читаєте. Це актуально, звичайно, для дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку. Вибирайте для себе дитячі книги з цікавим сюжетом.
Насправді, способів зацікавити дитину книгою дуже багато.

Правило №2: Чим молодше дитина, тим простіше прищепити любов до книг
Ввести читання як щоденний ритуал в найменшому віці - дуже просто. Залишиться тільки підтримувати його впродовж дорослішання дитини.
Наприклад, тато може кожен вечір читати з дитиною книгу, поки мама прибирає на кухні після вечері.
Якщо у вас вже є свій ритуал читання, то поділіться ним в коментарях. Іншим батькам це буде цікаво і дуже корисно!
Поки малюк маленький читання займає всього пару хвилин, але коли дитина підростає, то і читання стає триваліше.
Саме завдяки тому, що в ранньому віці дитина сприймає читання як варіант тісного спілкування з батьками, виникає любов до книг.

Правило № 3: Книги повинні перекликатися з реальністю дитини
Поки діти маленькі, їх уява ще тільки розвивається. Їм складно представляти ситуації, описані в книзі. Якщо говорити про дошкільнят, то їм вимагається не лише читати/послухати, але обов'язково побачити живцем/помацати.
Щоб книги щільно увійшли до життя маленької людини, потрібно щоб вони були актуальні для її реальності.
Наведу приклад: хлопчик 4 років обожнює машини. Мама, щоб прищепити любов до книг, купила йому дві книги: одну про облаштування машин, іншу про професії. Яку він вибере? Звичайно, про машини. А знаєте, як ще вписати книгу в реальність дитини?
Після прочитання книги про облаштування машин треба спуститися в двір і відкрити капот своєї машини, щоб знайти там все те, про що нещодавно прочитали в книзі. Тоді книга стане у дитини улюбленою, тому що вона не лише відповідає її інтересам, але ще і викликає у малюка стійкі асоціації, пов'язані з реальним життям.
Те ж можна сказати про терапевтичні казки, які зачіпають певні дитячі проблеми. Адже такі казки стають улюбленими у дітей, тому що в них вони бачать себе і бачать способи подолання своїх труднощів.
Усі ці прості в реалізації поради допоможуть вам прищепити дітям любов до читання.
Пам'ятайте, що вибирати книги треба по інтересах дитини, а якщо немає яскраво вираженого інтересу, то пропонуйте різні варіанти, що-небудь та сподобається.

http://www.khustnews.in.ua/novini/ckav-novini/5528-3-pravila-yak-dopomozhut-prischepiti-lyubov-do-knigi-u-ditini.html

                      Цікаві факти про читання

- Під час читання очі дивляться в різні боки.

- При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.

- 95% людей читають дуже повільно - 180-220 слів за хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).

- При швидкому читанні очі втомлюються менше, ніж при повільному.

- Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, швидкому - 80%.

- Протягом години очі читача 57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої.

- При читанні очі читача, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок об'єднує їх в одну картинку.

- Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок.

- Зазвичай у читача обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У швидко читаючого - 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків).

- При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок.

- У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів - 15.

- При традиційному читанні втрачається 1/6 частина витраченого часу на регресивні очні рухи.

- Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину.

- Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.

- Деякий Е. Гаон дослівно пам'ятав 2500 прочитаних ним книг.

- Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам'ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.

- Читачу не потрібна калорійна їжа, щоб впоратися зі складнощами нудного життя. Люди, що читають, набагато менше схильні до зайвої ваги.

https://javalibre.com.ua/blog/cikavi_fakty_pro_chytannya





Немає коментарів:

Дописати коментар